آشنایی با سینک‌های بنتو

ظاهر زیبا و طرح‌های منحصر به‌ فرد برخی از سینک‌ها به دکوراسیون داخلی آشپزخانه ‌شما زیبایی و شکوه می‌بخشد. سینک‌های بنتو یکی از این نوع سینک‌ها هستند که جزء اجزای اصلی و مهم آشپزخانه به شمار می‌روند. آن‌ها به عنوان یک وسیله تمیزکاری و شستشو در آشپزخانه استفاده می‌شوند و نقش مهمی در ارائه خدمات بهتر و راحت‌تر در آشپزخانه دارند. در ادامه این مطلب از وب سایت سینک و گاز به بررسی بیشتر آن‌ها می‌پردازیم.

آشنایی با سینک بنتو

این سینک‌ها با توجه به نیازهای مختلف و سلیقه‌های متفاوت مشتریان در انواع و طرح‌های متنوعی تولید می‌شوند. سینک‌های بنتو به دو نوع سینک زیر معروف هستند:

سینک‌های بنتو آشپزخانه تک لگنه

این نوع سینک‌ها به عنوان سینک‌های آشپزخانه استفاده می‌شوند و طراحی آ‌ن‌ها به گونه‌ای است که امکان شستشوی ظروف را به راحتی فراهم می‌کند. سینک‌های بنتو تک لگن به دو صورت لگن بزرگ و کوچک موجود هستند که در دو رنگ نقره‌ای و طلایی به فروش می‌رسند. نوع نصب این سینک‌ها به صورت توکار بوده و با توجه به مدل آن دارای سبد استیل، آبچکان فلزی، قابلیت نصب جامایع، لگن جداشونده استیل، جا مایع و جا اسکاچ است.

سینک‌های بنتو تک لگن دارای عمق‌های متفاوت ۱۵، ۲۰ و … میلی‌متر است و شرایط مناسبی را جهت شستشوی آسان ظروف فراهم می‌کند.

سینک‌های بنتو آشپزخانه دو لگنه

این نوع سینک‌ها به دلیل داشتن دو لگن کارایی بالایی دارند و در دو رنگ نقره‌ای و طلایی به فروش می‌رسند. نوع سینک باکسی و به صورت توکار است و لگن‌های این سینما به صورت یکپارچه به یکدیگر چسبیده‌اند که مزیت بسیار بزرگی محسوب می‌شود.

ویژگی‌های سینک‌ بنتو

بعضی از ویژگی‌های سینک‌های بنتوعبارتند از:

 • مقاومت در برابر رطوبت و حرارت: سینک‌های‌ بنتو با استفاده از مواد مقاومی مانند استیل استنلس ساخته می‌شوند که قابلیت مقاومت در برابر حرارت را دارد. این ویژگی به آن‌ها اجازه می‌دهد در برابر شوک حرارتی آسیبی نبینند.
 • مقاومت در برابر خراشیدگی: استنلس استیل سینک‌های بنتو دارای قابلیت مقاومت در برابر خراشیدگی دارد. این ویژگی به آن‌ها اجازه می‌دهد در برابر ضربات و خراش‌های روزمره مقاوم باشند و در حالت خوبی باقی بمانند.
 • ظاهر زیبا: سینک‌های بنتو با طراحی‌های متنوع و زیبا و رنگ‌های استیل و طلایی تولید می‌شوند که به دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما زیبایی می‌بخشند.
 • ضد زنگ زدگی و خوردگی: به دلیل جنس استیل به کار رفته در این سینک‌ها دارای خاصیت ضد زنگ زدگی و خوردگی هستند.
 • آسانی در تمیزکاری: سینک‌های بنتو به دلیل استفاده از موادی نظیر استیل ضد لکه هستند. بنابراین، تمیزکاری و نگهداری آن‌ها بسیار آسان است.
 • دوام و ماندگاری: با رعایت نکات مراقبت و تمیزکاری مناسب، سینک‌های بنتو می‌توانند به طور طولانی مدت در حالت خوبی باقی بمانند و از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار باشند.

کاربرد‌های سینک‌های بنتو

سینک‌های بنتو یکی از تجهیزات مورد استفاده در آشپزخانه‌های منازل و کسب و کارها هستند که برای شستشوی ظروف و مواد غذایی استفاده می‌شود. سینک استیل بنتو به دلیل دارا بودن رنگ‌های زیبای طلایی و استیل می‌تواند یکی از زیبایی‌های آشپزخانه شما به شمار رود.

ماندگاری این نوع سینک‌ها چقدر است؟

ماندگاری سینک‌های بنتو بستگی به کیفیت و نوع مواد استفاده شده در ساخت آن‌ها دارد. سینک‌های بنتو با استفاده از مواد خاصی ساخته می‌شوند که قابلیت مقاومت در برابر رطوبت، حرارت و خراشیدگی را دارند. با رعایت نکات مراقبت و تمیزکاری مناسب، این سینک‌ها می‌توانند به طور طولانی مدت پایدار باقی بمانند.

چند نمونه از انواع سینک‌ بنتو

سینک‌های بنتو دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه بیان می‌کنیم:

سینک توکار باکسی بنتو مدل B104 طلایی

یکی از بهترین انواع سینک بنتو تک لگن است که به صورت توکار نصب شده و با رنگ طلایی خود می‌تواند با اغلب دکوراسیون‌ها ست شود. عمق لگن آن ۲۵ سانتی متر و دارای ابعاد ۵۰ در ۱۰۴ سانتی متر است. این سینما دارای جامایع، سبد استیل، آبچکان فلزی و لگن جداشونده استیل می‌باشد.

سینک توکار باکسی بنتو مدل B22G و B22

این نوع سینک بنتو به صورت تک لگن با عمق ۱۸ سانتی متر بوده که ابعاد ۲۲ در ۴۴ سانتی متر دارد. مدل B22G  به صورت توکار نصب شده و دارای رنگ طلایی است. در حالیکه مدل B22 دارای رنگ نقره‌ای می‌باشد.

سینک توکار باکسی بنتو مدل B34G و B34

این سینک به صورت تک لگن با عمق ۲۰ سانتی متر در بازار موجود است و ابعاد لگن آن ۳۴ در ۴۴ سانتی متر بوده و فاقد سینی می‌باشد. مدل B34G دارای رنگ طلایی و مدل B34 دارای رنگ نقره‌ای است.

سینک بنتو باکسی بنتو مدل B44G و B44

این دو مدل سینک نیز به صورت تک لگن هستند و عمق لگن آن‌ها ۲۲ سانتی متر با ابعاد ۴۴ در ۴۴ سانتی متر است. به صورت توکار نصب شده و فاقد سینی می‌باشند. مدل B44G دارای رنگ طلایی و مدل B44 دارای رنگ نقره‌ای است.

سینک بنتو باکسی مدل B54G و B54

این سینک‌های بنتو نیز دارای دو رنگ طلایی برای مدل B54G و رنگ نقره‌ای برای مدل B54 هستند. به صورت تک لگن با عمق ۲۰ سانتی متر و ابعاد ۵۴ در ۴۴ سانتی متر می‌باشند.

سینک توکار باکسی بنتو مدل B44DG و B44D

این دو مدل سینک دارای دو لگن بهم چسبیده یکپارچه است که عمق ۲۲ سانتی متر و ابعاد ۴۴ د ر۸۸ سانتی متر دارند. مدل دارای کد G دارای رنگ طلایی و دیگری رنگ نقره‌ای است.

سینک توکار باکسی بنتو مدل B74

این مدل سینک تک لگن دارای دو رنگ طلایی و نقره‌ای است که هنگام خرید باید رنگ آن را انتخاب نمایید. به صورت توکار نصب شده و دارای آبچکان فلزی و سبد استیل است.

سینک توکار باکسی بنتو مدل B90

این سینک دارای یک لگن با عمق ۲۵ سانتی متر بوده که در دو رنگ طلایی و نقره‌ای در بازار موجود است. تجهیزاتی همراهی آن شامل جامایع، سبد استیل، آبچکان فلزی و لگن جداشونده می‌باشد.

نکات مراقبی از سینک‌های بنتو

برای مراقبت از سینک‌های بنتو و جلوگیری از آسیب دیدن آن‌ها، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • تمیز کردن منظم: سینک را به صورت منظم با محلول شستشوی مناسب و با استفاده از اسفنج نرم و آب گرم تمیز کنید. از مواد شیمیایی تند و خشن خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث خراشیدگی سطح سینک شود.
 • جلوگیری از خوردگی: در صورت استفاده از محلول‌های شیمیایی برای تمیز کردن سینک، حتماً پس از استفاده آن را به طور کامل شستشو دهید تا هیچ ردی از آن در سطح سینک باقی نماند. همچنین، از قرار دادن لیوان‌های یا ظروف آهنی یا فلزی بدون استفاده درون سینک اجتناب کنید، زیرا ممکن است باعث خوردگی سطح سینک شوند.
 • جلوگیری از خراشیدگی: برای جلوگیری از خراشیدگی سطح سینک از قلاب‌های فلزی تیز و سخت برای شستشوی ظروف درون سینک خودداری کنید. همچنین، در صورت قرار دادن ظروف یا لوازم سنگین درون سینک از پد یا قطعه نرم بین آن‌ها و سطح سینک استفاده کنید.
 • جلوگیری از لکه‌ها: در صورت بروز لکه‌های مقاوم در سطح سینک، می‌توانید از محلول‌های خانگی مانند سرکه یا آب اکسیژنه 3٪ استفاده کنید. با استفاده از یک پارچه نرم و تمیز، محلول را روی لکه بمالید و سپس با آب گرم شستشو دهید.
 • جلوگیری از آب‌گیری: برای جلوگیری از آب‌گیری سینک پس از استفاده از آن مطمئن شوید که سطح سینک خشک شود. همچنین، در صورت بروز آب‌گیری، می‌توانید از محلول‌های ضد آب‌گیری مخصوص سینک استفاده کنید.

با رعایت این راهنما می‌توانید از سینک‌های بنتو به مدت طولانی استفاده کنید و از ظاهر و عملکرد آن‌ها لذت ببرید.

چگونگی خرید سینک‌ بنتو

برای اطلاع از نحوه استفاده از سینک‌ بنتو، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

 • اندازه: ابتدا باید اندازه‌ مناسب سینک را براساس فضای موجود در آشپزخانه یا حمام خود انتخاب کنید. برای مثال، اگر فضای کوچکی دارید، بهتر است سینک کوچک‌تری را انتخاب نمایید.
 • جنس: سینک‌های بنتو معمولاً از جنس استیل ضد زنگ ساخته می‌شوند که باعث مقاومت در برابر خوردگی و آب‌گیری خواهد شد.
 • طراحی: سینک‌های بنتو در طرح‌ها و شکل‌‌های مختلفی مانند تک لگن، دو لگن و حتی سه لگنه عرضه می‌شوند. برای انتخاب طرح مناسب، باید به نیازها و سبک دکوراسیون داخلی خود توجه کنید.
 • برند: برندهای مختلفی در بازار سینک‌های بنتو وجود دارند. برای انتخاب برند مناسب به معیارهای کیفیت و نظرات مشتریان موجود در اینترنت توجه کنید.

نتیجه گیری

بعد از انتخاب سینک بنتو مناسب، می‌توانید آن را در آشپزخانه یا حمام خود نصب کنید. این سینک‌ها برای شستشوی ظروف و لوازم آشپزخانه و همچنین شستشوی دست‌ها و صورت در حمام استفاده می‌شوند.

امیدواریم با خواندن این مقاله به درستی سینک مورد نظر خود را تهیه کنید واز استفاده آن لذت ببرید. در این راستا می‌توانید برای تهیه سینک از فروشگاه سینک گاز روی ما نیز حساب کنید.

برچسب‌ها:
 • فهمیه صیاد
 • 02-07-2023
 • 91 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!